Galeri

Galeri

Kahve kadınların en iyi dostu
Rahim kanserinden kahveyle korunun
Kahve kadınlarda rahim kanserini önlüyor..
Amerikada yapılan bir araştırma son dönemde yükselişe geçen rahim kanserine karşı doğal bir reçete sunuyor. Günde 4 bardak veya daha fazla kahve tüketen kadınların rahim kanserine yakalanma riski, günde ortalama 1 bardak ya da daha az kahve içenlere göre dörtte bir oranında azaldı.

Yaklaşık 67 bin Amerikalı katılımcının yeraldığı araştırmayı yürüten uzmanlardan Edward Giovannucci, kahvenin insülin seviyesini düşürdüğünü ve vücutta dolaşan serbest östrojeni azalttığını kaydetti.

Daha önce yapılan çalışmalarda, insülin seviyesindeki artış ve östrojene uzun süre maruz kalmanın rahim kanserine yakalanma riskini arttırdığını ortaya koymuştu.

Kahve tüketiminin söz konusu riski azalttığının saptandığını ancak bulguların henüz olgunlaşmakta olduğunu belirten uzmanlar, özellikle kafeinin etkilerine karşı duyarlı kimselerin kahve tüketimini arttırmalarının ise önerilmediğini söyledi.

Kahve içmekten hoşlanan kadınların bu alışkanlıklarına devam etmelerini öneren uzmanlar, kanserden korunmak için alınması gereken en temel önlemlerin dengeli beslenme ve bol egzersiz olduğunu da hatırlattı.
Share this post :

Yorum Gönder

Test Sidebar

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Netsitem IGüncel Bigli Paylaşım Platformu - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger