Galeri

Galeri

Tüp Bebek Öncesi Yapılması Gereken TestlerTüp Bebek Öncesi Yapılması Gereken Tesler Nelerdir?
Tüp Bebek Öncesi Yapılması Gereken Testler Hangileridir?
Tüp Bebek Yaptırmaya Karar Veren Çiftlerin Yapması Gereken Hazırlık Testleri Nelerdir?
Tüp Bebek Öncesi Yapılması Gereken Testler
Bazı kan tetkiklerini, kültürleri, histerosalpingografiyi (HSG), hormonal incelemeleri, doktor muayenesini, hemşire tarafından bilgilendirmeyi ve maliyet açıklamalarını içerir.

Tüm testlerin genellikle IVF uygulaması başlamadan tamamlanması gerekir. Böylece önceden saptanabilecek bir problemin, IVF işlemini etkilemesi önlenebilecek ve çiftin bu konuda bilgilendirilmesi sağlanabilecektir. İnfertil ailenin ilk görüşmeye birlikte gelmesi, tedavinin seçiminin yapılması ve kararların ortak olarak alınması açısından son derece önemlidir.

Erkeğin, spermiyogram yapılabilmesi için 3 – 5 günlük cinsel perhizle gelmesi özellikle şehir dışından gelen hastalarda zaman kazanmak açısından önemlidir.

Doktorunuz, tıbbi geçmişiniz ile ilgili bilgi topladıktan sonra sizi muayene edecektir. Kadına adet düzeni, adetlerinin ağrılı olup olmadığı, adet kanamasının miktarı, varsa önceki gebelikleri ve geçirdiği operasyonlar dahil birçok konuda sorular sorulacaktır. Erkekten ise genital travma, operasyon, enfeksiyon, kullandığı ilaçlar ve geçirdiği hastalıklar hakkında bilgi alınacaktır. Bu nedenle tıbbi geçmişinizle ilgili önceki tüm tetkik ve tedavi bilgilerinizi (kan tetkikleri, reçeteler, rahim filmi gibi.yanınızda bulundurmanız faydalı olur. Bu sayede bazı tetkiklerin gereksiz tekrarı önlenebilecektir.

Bazı hormonların (östradiol, FSH, LH) mutlaka adetin 2. veya 3. gününde değerlendirilmesi gerekir. Bu sonuçlar hem başarı şansınızın değerlendirilmesinde hem de daha sonraki tedavinizde ilaç dozunuzu belirlemede yardımcı olacaktır.

Yapılacak olan temel testler, kadın ve erkek için 2 ayrı grupta incelenir.

Kadında Yapılacak Testler HIV, HbsAg, Anti-HCV, Kan grubu, Rubella IgG, aPTT, Tam kan; FSH, LH, E2 (adetin 2. veya 3. günü), TSH, PRL, Gerekirse DHEAS,

Total-TestosteronHisterosalpingografi (Rahim filmi)

Erkekte Yapılacak Testler
Semen analizi, HIV, HbsAg, Anti-HCV, Gerekirse Kan grubu, FSH, LH, T-Tes, PRL,

Gerekirse Ürolojik muayene, Genetik inceleme
Share this post :

Yorum Gönder

Test Sidebar

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Netsitem IGüncel Bigli Paylaşım Platformu - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger