Galeri

Galeri

Nar ile zayıflama
narla zayıflayın, nar ile zayıflama, nar'la zayıflayın

Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan narın yağ yakıcı özelliği sayesinde kilo verdirici etkisi olduğu bildirildi.Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta yaptığı açıklamada; narın eski dönemlerde ishal, ağız yaraları, ülser tedavisinde kullanıldığına ait kanıtlar bulunduğunu, bugünse nar üzerine çok sayıda bilimsel çalışma yapıldığını anlattı.

Narın yararlarının bilimsel olarak da kanıtlandığına dikkati çeken Prof. Dr. Usta prostat kanseri üzerine yapılan çok sayıda klinik ve hayvan deneylerinde, nar tüketiminin oldukça iyi sonuçlar verdiğini gösterdiğini vurguladı.

Narın kolon ve meme kanseri üzerinde olumlu etkiler oluşturduğuna dair kanıtlar bulunduğuna da değinen Prof. Dr. Usta, açıklamasına şunları da ekledi;

''Nerın damar sertliği, şeker hastalığı, kalp üzerine koruyucu etkileri mevcuttur. Yapılan başka bir bilimsel çalışmada yağ yaktığı gösterilmiş ve kilo verdirici etkisi üzerinde durulmaktadır. Nar suyunun, erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini artırdığını gösterilen kanıtlar vardır." dedi..
Share this post :

Yorum Gönder

Test Sidebar

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Netsitem IGüncel Bigli Paylaşım Platformu - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger